Τσαλγατίδου Μαρία - Γερμανικών

Είναι απόφοιτος της Φιλοσοφικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου, του τμήματος της Γερμανικής Γλώσσας και φιλολογίας με μεταπτυχιακές σπουδές στην Εφαρμοσμένη Γλωσσολογία και Διγλωσσία (University of Newcastle upon Tyne, Μεγάλη Βρετανία) και στην "Οργάνωση και Διοίκηση της Εκπαίδευσης" (ΑΣΠΑΙΤΕ, Θεσσαλονίκη). Εργάστηκε στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, στο Α.Π.Θ. στο τμήμα Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ και εργάζεται σε δημόσιο σχολείου από το 2007

Γεωργιάδου Ελένη - φιλόλογος - Αναπληρώτρια Διευθύντρια

Η Γεωργιάδου Ελένη είναι απόφοιτη της Φιλοσοφικής σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης με μεταπτυχιακές σπουδές στην ειδική εκπαίδευση. Από το 2015 διδάσκει σε δημόσια σχολεία (Γυμνάσιο - Λύκειο). Στο Γυμνάσιο Νέου Γυναικοκάστρου πήρε οργανική θέση το 2023 και διδάσκει Αρχαία Ελληνικά, Νεοελληνική γλώσσα,  Λογοτεχνία και Ιστορία.

Αγγελική Παπάνα - Μαθηματικός -Σύμβουλος σχολικής ζωής

Η Αγγελική Παπάνα είναι απόφοιτος του Τμήματος Μαθηματικών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (Α.Π.Θ.) και διδάκτορας της Πολυτεχνικής Σχολής του Α.Π.Θ.. Έχει πολυετή διδακτική εμπειρία σε δευτεροβάθμια και τριτοβάθμια εκπαίδευση. Στο Γυμνάσιο Ν. Γυναικόκαστρου πήρε οργανική θέση το 2022.

Ευαγγελία Μαγγίρα - Διευθύντρια

Η Ευαγγελία Μαγγίρα είναι απόφοιτος της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Κρήτης. Είναι κάτοχος MA Ελληνική Γλώσσα και Λογοτεχνία και MSc Διοίκηση και Αξιολόγηση Σχολικών Μονάδων. Διδάσκει σε δημόσιο σχολείο από το 2003 και τα τελευταία δεκαπέντε χρόνια στο Γενικό Λύκειο Καμπάνη του Ν. Κιλκίς. Από τον Ιούλιο του 2023 ανέλαβε τη διεύθυνση του Γυμνασίου Ν. Γυναικοκάστρου, στο οποίο διδάσκει Αρχαία Ελληνικά, Νεοελληνική γλώσσα και Λογοτεχνία.

λια