Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Ημερίδα Ενδοσχολικής Επιμόρφωσης 7-3-2013

Ημερίδα Ενδοσχολικής Επιμόρφωσης 7-3-2013

Την Πέμπτη 7 Μαρτίου 2013 στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε από τους Σχολικούς Συμβούλους κ.Μανωλίδη ΠΕ02 και κ. Θωμαΐδη ΠΕ03 ημερίδα ενδοσχολικής επιμόρφωσης , συγκεκριμένα :

Εισηγήσεις στην ολομέλεια

Γ. Μανωλίδης: Τεχνικές πρόληψης προβλημάτων και διαχείρισης τάξης: Η διεργασία του συμβολαίου για τις σχέσεις στη σχολική τάξη.

Ι. Θωμαΐδης: Παραδοσιακές μέθοδοι και νέες ιδέες για την αξιολόγηση του έργου των μαθητών στη σχολική τάξη: Μια απόπειρα σύνθεσης.

Εισηγήσεις Ειδικοτήτων

Γ. Μανωλίδης: Η δομή του ?Νέου Σχολείου? και τα νέα Προγράμματα Σπουδών στα φιλολογικά μαθήματα Γυμνασίου ? Λυκείου.

Ι. Θωμαΐδης: Η δομή του ?Νέου Σχολείου? και τα νέα Προγράμματα Σπουδών στα μαθήματα Θετικών Επιστημών Γυμνασίου ? Λυκείου.

Κατά την παρουσίαση των θεμάτων συμμετείχαν εκτός από τους καθηγητές του σχολείου μας και καθηγητές άλλων σχολείων. Επίσης σε ζωντανή σύνδεση παρακολούθησαν την ημερίδα το 1ο Γυμνάσιο Κιλκίς και το Γυμνάσιο Καμπάνη