Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Πρόγραμμα Υποστήριξης Μαθητών με Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες 11-12-2013

Πρόγραμμα Υποστήριξης Μαθητών με Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες 11-12-2013

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ

Στο σχολείο μας φέτος λειτουργεί Τμήμα Ένταξης για την εξατομικευμένη υποστήριξη μαθητών με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες.

Για το λόγο αυτό, έγινε η πρόσληψη δύο αναπληρωτών εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ02.50 και ΠΕ0404.050 εκπαιδευμένων στην Ειδική Αγωγή στο πλαίσιο υλοποίησης του "Προγράμματος μέτρων εξατομικευμένης υποστήριξης μαθητών με αναπηρίες ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες για τη μεγιστοποίηση της ακαδημαϊκής και κοινωνικής τους ανάπτυξης με τη χρήση Νέων Τεχνολογιών και Ψηφιακού Εκπαιδευτικού Υλικού", το οποίο συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) και από Εθνικούς πόρους.

Για να ενημερωθείτε για το εν λόγω Πρόγραμμα διαβάστε το συνημμένο έγγραφο ή δείτε την αφίσα της Εξατομικευμένης