ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΣΤΗ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ WEBEX

Η πλατφόρμα Webex είναι ένα πολύ καλό εργαλείο για τη δημιουργία ή τη παρακολούθηση τηλεδιασκέψεων. Παρακάτω θα βρείτε πληροφορίεςσε μορφή εικόνων για το πως θα συνδεθείτε  στη πλατφόρμα είτε χρησιμοποιείτε σταθερό υπολογιστή είτε κινητό, τάμπλετ κλπ.

Α) Από Υπολογιστή ή Λάπτοπ

Μπαίνετε στο email σας ή στην ιστοσελίδα του σχολείου όπου υπάρχουν οι σχετικοί σύνδεσμοι και ακολουθείτε τη διαδικασία που περιγραφεται παρακάτω στις εικόνες!

1.jpg

Δεν χρειάζεται να εγκαταστήσετε το WEBEXστον υπολογιστή σας!

2.jpg

Θα σας ζητηθεί να γράψετε το όνομά σας!

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Αφού πατήσετε το JoinMeeting περιμένετε να σας αποδεχτεί ο διδάσκων. Ενεργοποιήστε το μικρόφωνο!

Β) Από κινητό ή τάμπλετ

Στο κινητό πρέπει να κατεβάσετε την εφαρμογή Cisco Webex Meetings από το PlayStore (Android) ή το AppStore (iPhone). Ακολουθείστε τις οδηγίες στις εικόνες παρακάτω!

Εγκατάσταση

Install_1.jpg

Install_2.jpg

Install_3.jpg

Install_4.jpg

Install_5.jpg

Install_6.jpg

Install_7.jpg

Install_8.jpg

Install_9.jpg

Για να συνδεθείτε στην ηλεκτρονική τάξη του κάθε διδάσκοντα βρείτε το σύνδεσμο που σας έχει σταλεί στο email σας ή στη σελίδα του σχολείου και ακολουθήστε τις οδηγίες που φαόνονται στις εικόνες παρακάτω!

Connect_1.jpg

Connect_2a.jpg