ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

ΈΝΑΡΞΗ ΝΕΑΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

Αγαπητοί μαθητές, αγαπητές μαθήτριες,

Αγαπητοί γονείς,

η διεύθυνση και ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου σας ευχόμαστε μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

Θα θέλαμε, επίσης, να απευθύνουμε ιδιαίτερο καλωσόρισμα στους μαθητές της Α΄Γυμνασίου και να τους βεβαιώσουμε ότι θα είμαστε εδώ όλοι, συμπαραστάτες και αρωγοί, για όποια τυχόν δυσκολία αντιμετωπίσουν. Ας ξεκινήσουμε, λοιπόν, όλοι μαζί, εκπαιδευτικοί, γονείς και κηδεμόνες, μαθητές, αυτό το ταξίδι της γνώσης, της χαράς και της δημιουργίας, εφοδιασμένοι με ψυχική δύναμη, υπομονή και πίστη στην επίτευξη των στόχων των παιδιών μας.

Ας αφουγραστούμε τα παιδιά, τα όνειρά τους, τις αγωνίες τους και όλοι μαζί με σύνεση, υπομονή και σεβασμό, πάνω απ΄όλα ο ένας στον άλλο, να αντιμετωπίσουμε αποτελεσματικότερα όποια δυσκολία ορθωθεί στο φετινό ταξίδι.

Έχοντας κατά νου τα παιδιά που δεν βρέθηκαν στις αίθουσες και στους διαδρόμους την πρώτη μέρα, λόγω των συνθηκών που πλήττουν τη χώρα μας, ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί να διασφαλίσουμε τις καλύτερες συνθήκες για τα παιδιά μας.

Καλή, εποικοδομητική και δημιουργική σχολική χρονιά!

Η διευθύντρια

Ευαγγελία Μαγγίρα